پنج شنبه 27 دي 1397
                                                     صفحه اصلی :: سوالات متداول :: نقشه سایت
مشاهده خبر
درنوروز97،برپائی نمایشگاه صنایع دستی در24شهرستان استان اصفهان/فروش245میلیاردریالی صنایع دستی دربیش از950فروشگاه صنایع دستی استان
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
درنوروز97،برپائی نمایشگاه صنایع دستی در24شهرستان استان اصفهان/فروش245میلیاردریالی صنایع دستی دربیش از950فروشگاه صنایع دستی استان
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان از برپائی نمایشگاه صنایع دستی در تمامی 24 شهرستان استان اصفهان در نوروز 97 خبر داد و تاکید کرد: در طی این ایام هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی موفق به فروش 245 میلیارد ریال صنایع دستی به گردشگران شدند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ صبح امروز 27 فروردین جعفر جعفرصالحی معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان با اعلام این خبر گفت: به برکت توانمندی هنرمندان و تولیدکنندگان شاخصی که در عرصه ملی و بین المللی در استان اصفهان فعال هستند، این استان همواره جایگاهی بس ارزشمند را در حوزه اقتصاد صنایع دستی دارا می باشد. 
جعفر جعفر صالحی تاکید کرد: استان اصفهان بدلیل دارا بودن یک سوم صنایع دستی دنیا و دو سوم صنایع دستی کشور به لحاظ تعدد و سهم 60 درصدی تولید، همواره پذیرای خیل عظیم علاقمندان اقصی نقاط کشور و دنیا در این عرصه می باشد. 
جعفرصالحی خاطر نشان کرد: با این وصف در نوروز 97 با اتخاذ تدابیری هوشمندانه در راستای تولید و ترویج صنایع دستی و کمک به اقتصاد هنرمندان و تولید کنندگان صنایع دستی در تمامی 24 شهرستان استان موفق به برپایی نمایشگاه ها و بازارچه های صنایع دستی گردیدیم و این در حالی است که در نوروز 95 صرفا 12 شهرستان و در نوروز 96 در 19 شهرستان بازارچه ها و نمایشگاه های عرضه و فروش برپا گردیده بود. 
او در ادامه گفت: از نکات عمده و قابل تأمل دیگر طی ایام نوروز 97 استفاده از ظرفیت بومگردی ها جهت عرضه و فروش بود که استان اصفهان توانست آغازگر سرفصلی جدید در کشور باشد. 
گفتنی است: طی نوروز 97، استفاده از توان بوم گردیها و مناطق عشایری و ارتقاء اعتماد مشتریان جهت خرید از فروشگاههای ثابت ( بیش از 950 فروشگاه ) که با نظارت های دقیق و راه اندازی سامانه دریافت پیشنهادات مشتریان ( Votecht.ir ) همراه بود، در مجموع منجر به فروش کم سابقه 245 ریالی صنایع د ستی استان اصفهان گردید. 


دسته بندی : صنایع دستی
تاریخ و زمان تایید: 1397/01/27 13:26

کلیه حقوق اين پرتال به سازمان ميراث فرهنگي، صنایع دستی و گردشگري استان اصفهان تعلق دارد
echobit