نگاه جدید مسئولین شهری استان اصفهان به میراث فرهنگی با حضور مستمر یگان حفاظت

مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد:
نگاه جدید مسئولین شهری استان اصفهان به میراث فرهنگی با حضور مستمر یگان حفاظت
فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان عنوان کرد: برگزاری همایش و مانورهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان در شهرستانهای استان باعث می شود تا نگاه جدیدی توسط مسئولین شهری به میراث فرهنگی و حفاظت از آن ایجاد شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان؛ ظهر امروز 23 مردادماه، فریدون الله یاری مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان با حضور در جمع حافظان میراث فرهنگی استان در محل فرمانداری شهرستان سمیرم که با حضور فرماندار و نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی همراه بود ضمن ابراز خرسندی از حضور در این شهرستان عنوان کرد: این همایش و گردهمائی، سومین برنامه از سلسله همایشها و مانورهای یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان اصفهان است که باعث می شود نگاه جدیدی مسئولین شهری به مقوله میراث فرهنگی و حفاظت از آن داشته باشند.
او همچنین خاطر نشان کرد: هم اکنون مطالبه مردم از دولت و بخصوص سازمان میراث فرهنگی، حفاظت از کلیه آثار و ارزشهای تاریخی، حتی در دور ترین نقاط استانها و مخصوصا استان اصفهان می باشد که این نکته، ماموریت یگان حفاظت را بسیار حساس تر  می نماید.
الله یاری تاکید کرد: جرایم مربوط به میراث فرهنگی بسیار متفاوت تر و پیچیده تر از گذشته می باشد و این امر باعث می شود تا حافظان میراث فرهنگی، همیشه خود را آماده و به روز نگه دارند، تا بتوانند با این تهدیدات به موقع مقابله نمایند.
مدیر کل میراث فرهنگی استان اصفهان در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: چنانچه اثر تاریخی با تخریب مواجه شود در واقع، هویت یک منطقه از بین رفته و این هویت تاریخی دیگر نمی تواند بازسازی شود و چنانچه بازسازی هم شود دیگر آن ماهیت تاریخی خود را از دست داده است. لذا می طلبد تا یگان حفاظت میراث فرهنگی در انجام ماموریتهای خود با هماهنگی کلیه دستگاههای ذیربط و استفاده از حساسیتهای مردمی جهت مقابله با این چنین تهدیدات همیشه آماده باشد.
او همچنین گفت: در گذشته ماموریت یگان حفاظت فقط حفاظت از بناهای تاریخی بود، ولی امروز ماموریتهای مهم دیگری نیز به این یگان واگذار شده که شامل جلوگیری و مقابله با قاچاق صنایع دستی و همچنین تامین امنیت سایتهای گردشگری می باشد که این امر حوزه فعالیت این یگان را بسیار وسیع تر و پیچیده تر می کند.
الله یاری در پایان با اشاره به اینکه برگزاری این چنین همایشها و گردهما، ابتکار خلاقانه ایئ بود که توسط فرماندهی یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان صورت پذیرفته، عنوان کرد: امید می رود تا با برگزاری این چنین همایشها، نشستها و مانورهای آموزشی، حافظان میراث فرهنگی این مرز و بوم مثل گذشته و در تمام زمینه های ماموریت خود به بهترین نحو ممکن انجام وظیفه نمایند.
گفتنی است این همایش و گردهمائی به ابتکار و همت یگان حفاظت میراث فرهنگی استان اصفهان و با همکاری اداره میراث فرهنگی شهرستان سمیرم و مسئولین شهری این شهرستان به مدت 2 روز از تاریخ 23 لغایت 24 مردادماه در این شهرستان برگزار می شود.


دسته بندی : عمومی
تاریخ و زمان تایید: 1398/05/23 13:47